pondělí 9. listopadu 2015

Jak ČSSD může udržet pozici vládního blba

Současné rozložení vládních postů nám ukazuje, proč je důležitá široká členská základna pro získání kvalitních osobností na nejvyšší politické příčky. Jen strana s více než 20 000 členy a členkami dodá tak silné osobnosti, že i ve vládě, v níž je ANO, bez problémů obsadila pozici:

  • vládního blba (Marcel Chládek, posléze Milan Chovanec. Oba za umělecký dojem.)
  • vládního hovada (Milan Chovanec. Za Bělou, v níž důsledně popírá svobodu, spravedlnost a solidaritu, což byly hodnoty ještě před volbami pro ČSSD stěžejní.)
  • vládního paka (Lubomír Zaorálek. Za to, že po letech boje proti americkému radaru považuje mávání bouchačkám jako událost, která pomohla rodinám v neděli strávit příjemný čas.)
  • vládní pussy (Jiří Dienstbier. Za to, že jako ministr pro lidská práva neřve a nekope, ale že spíše zase kandiduje na prezidenta a nezvyšuje hlas, aby mu nepopadaly preference.)

Musíte uznat, že to jsou důležité posty. A Andreje Babiše dělá vše proto, aby tyto posty obsadili jeho talenti. Že jo, ministerstvo financí je jen půlka vlády. Zbytek jsou výše uvedené posty. Babiš o ně tvrdě bojuje. Obzvláště sociální demokraté a demokratky na pozici vládního blba či blbky jsou pod tvrdou palbou. Chládka sundal. Chovanec první pokus o likvidaci ustál.

Já se Babišovi nedivím. Milan Chovanec je fest borec, který bez problémů zvládá obě funkce. Nebojím se říci, že vedle kapely Ortel je to nejdůležitější artikl, jež Plzeň, toho času Hlavní evropské město pokleslé kultury, dala Evropě, aby se měla z čeho poblít.

Ovšem ČSSD tam má dost frajerů a frajerek, co by to také zvládli. Milan Chovanec zbytečně vystavuje stranu riziku ztráty dvou důležitých postů. Co kdyby se mu v krku vzpříčila nějaká kostelecká uzenina a exitoval. Za týdenního vakua, co by ČSSD nedržela zásadní posty, by tam místo nich dělali ostudu kluci a holky od Babiše.

Mohli by třeba vykopnout Sobotku, z Chovance udělat premiéra a jako ministra vnitra/vládního blba vzít Stanislava Humla. Jeho policejní kariéra byla solidní, konspirační teorie uhozené a polemika s čistotností Petry Kvitové ne zcela gentlemanská.

Panečku, tandem Chovanec-Huml… To by byl takový dream team, že by Babiš uznal limity svých talentů. Sklidil by řepku a příští rok by už nezasel. Namísto politických ambicí by se přestěhoval do Anglie a koupil by si nějaký fotbalový mančaft.Již brzy vám sdělím šťastnou zprávu o velkém vyznamenání pro Olomouc. Obávám se ale, že zítra to ještě nebude. Zítra se pravděpodobně dozvíte o tom, čím mě Peky praštil.

Mám mu v plánu s ním probrat, jestli je při doporučování nových zajímavých muzik užitečnější on jako DJ vysokoškolského rádia nebo personalizovaný výběr doporučené hudby Discover Weekly na Spotify.

Spotify mi nedávno doporučilo tady tuhle overvypalovačku Peninsula od „proč jste mi nich neřekli dřív“ Dinosaur Pile-Up. Peky na můj vkus pouští moc Queens of the Stone Age. Mám tedy obavu, že bych mohl říct něco, co by mi otevřelo dveře k závratné kariéře u socanů, třeba nějakou pičovinu.


Žádné komentáře:

Okomentovat

ShareThis