sobota 9. května 2015

Nepodaný fail report

Poslední dobou kašlu na blogování. Vím o tom. Ovšem není to pouze má vina. Za to, že jste nemohli sledovat poslední bitvy mého nekonečného vnitřního boje mezi sluníčkářstvím a doomsayerstvím, může především mé zaměstnání. Svým způsobem.

Blog jsem nezačal zanedbávat kvůli tomu, že bych v práci vysedával dlouho do noci. Ostatně, když jsem měl v půlce dubna deset hodin přesčasů, všichni na pobočce mi řekli, ať neblbnu, že přesčasy se neproplácí a venku je hezky, tak ať už jsem pryč.

Nemůže tedy za to ta práce sama o sobě. Může za to můj služebně starší kolega na stejné pozici, kterou zastávám i já. Může za to ten člověk, který sedí naproti mně. Může za to Jirka.

Již na školení v Brně jsme si s jednou také nově nastupující kolegyní všimli zajímavé personální politiky při obsazování naší pracovní pozice. Šéfové regionálních týmů na tuto pozici přijímají kopie lidi, kteří se jim na této pozici již osvědčili. Zjistili jsme, že svým služebně starším kolegům jsme tak strašně moc podobní, jak je v zemi, v níž je zakázáno klonování lidi, možné.

Nejsme tedy úplně identičtí. Jsme jako ty dva obrázky, na nichž máte najít deset rozdílů. Já zatím objevil jenom tři – jsem vyšší, Jirka má tričko s R2-D2 a já se soubojem Luka s Vaderem z Impéria, on jede spíš v GTÁčáku a já v TGÁčku (jakože série počítačových her Grand Theft Auto a rocková kapela The Gaslight Anthem). Všechno ostatní sedí – dominantní ruka, obdiv k tvorbě Neila Gaimana, zaměstnavatel, pracovní pozice a učůrávání smíchy při sledování seriálu Man Seeking Woman.

A právě v tom je zakopaný pes. Máme stejný smysl pro humor. A jelikož má Jirka ten stejný smysl pro humor, je to vděčné publikum. A jelikož je to vděčné publikum, tak mu každé ráno pro pobavení líčí své poslední nezdary. Proto jsem to poslední dobou moc nehrotil s blogováním. Svůj pravidelný fail report jsem přestal písemně podávat na tento blog. Začal jsem ho ústně hlásit Jirkovi.

Slibuji, že se polepším a občas dám nějakou srandu i sem. A jak jsem naznačil výše, nebude to proto, že mi skončila zkušební doba a já přestal makat. Bude to proto, že Jirka má momentálně dovolenou.

Což je ostatně důvod vzniku i tohoto příspěvku – neměl jsem komu nahlásit fail, že jsem ve čtvrtek neměl komu podat fail report…

Žádné komentáře:

Okomentovat

ShareThis