čtvrtek 18. prosince 2014

Co jsem odkoukal od fashion youtuberek

Fashion youtuberky mě inspirovaly k tomu, abych vám sepsal, jak se hecuji k napsání článku.

Ano, i já jsem podlehl kouzlu fashion youtuberek. I mě došlo, že sledování jejich videí je v podstatě šmírování hezkých holek v jejích pokojíčcích, ze kterého nekouká kriminál. Jsou to pěkná videa. Doporučuji. Sice se jich většina nedá dokoukat, páč tam řeší akorát oblečení, ale i tak se dá odkoukat spousta zajímavých věcí.

Já od nich odkoukal jeden super hack pro tvůrce toxického prokrastinačního materiálu. Dámy často zveřejňují videa, na kterých se líčí. A to je ono. Na to, aby natočily video třeba o kabelkách, nalíčit se prostě musí. Jsou to mladé dámy, které se prezentují svým vzhledem. A tak ve video promění i to, jak se líčí. Řeknou, že to byl záměr a že je to tutoriál, jak se líčí, když jdou do divadla, a blablabla. Dvě videa za cenu jednoho. A to je super zlepšovák.

Já se jimi inspiroval a rozhodl se to dneska hacknout podobným způsobem. Proto vám nyní představím, jak se připravuji na napsání článku. Mým problémem však není tvář, ale state of mind.

EMPIRE STATE OF MIND TUTORIAL: MY BLOGGING ROUTINE
Jsem držitelem černého pásu v zevlingu a dokopat se k něčemu je pro mě problém. A když se k tomu dokopu, často to nestojí za nic. Naštěstí se tomu dá předejít, když si šlehnu koňskou dávku ESM – empire state of mind, stavu myslí, ve kterém jste prostě dobří a nezničitelní a jdete kosit nepřátele po desítkách.

Jelikož nechlastám a nepožívám žádné látky, s jejichž pomocí se člověk k ESM běžně dostane, nezbývá mi, než si to šlehnout písničkami. Po mnoha stovkách hodin testování jsem zjistil, že to nemůže být kdejaká imperiální písnička. Na blogování je třeba specifický ESM, a sice empire state of jdu dělat masterpiecy.

Na něj v současné době používám tyto dva přípravky:

#1 BLOG JE TO MOLO, KAM K VÁM NALÍTÁVÁM JAKO HAN SOLO!

Molo od Paulieho Garanda je šleha, která zaručeně nakopává state of mind do imperiálna. Zpívá o tom, jak dělá rap a co to pro něj znamená. Vyrovnává se svou tvorbou a působením a s tím se dá snadno ztotožnit. Rád si člověk zazpívá s ním nebo přezpívá ty jeho milé machrovačky jako:
„Každý ráno mám hlavu plnou slov, který letěj k vám, a čtvrtek co čtvrtek otevírám krám.“
„Blog je to molo, kam k vám nalítávám jako Han Solo!“
„A všechno kolem je to, čím žiju, a proto píšu další hymnu. Tak pojď!“

Navíc tam má skvělý beat, který zcela neutralizuje prvek, co by zničil jakoukoliv jinou písničku – hostujícího Ega.

#2 BUT I CAN WRITE A SONG!

Poskakovat jak kretén a řvát machrovačky je jen polovina přípravy k blogování. Molo mě dostane do rauše, ale teď potřebuji něco, co mě posadí k počítači a ESM promění ve článek. A to zvládá jedině populární love song Ho Hey od kapely The Lumineers.

Všechno je to ve slovech „but I can write a song“. A taky trochu v tom, že nebudeme tuto písničku číst jako lovesong. Když ho totiž budete číst jako love song, hrozí, že se nemotivujete k tomu napsat článek, ale budete volat bývalým sweethearts s debilní serenádou.

Neberte tu písničku tak, že je borec v háji, páč ho odkopla ta sweetheart a snaží se jí získat touto písničkou zpátky. Vezměte to tak, že na začátku písničky běduje nad celou svou existencí. Nezklamal jenom sweetheart, ale úplně všechny. Nepodělal jenom vztah, ale všechno.

„I don’t know where I belong. I don’t know where I went wrong, BUT I CAN WRITE A SONG!“ Neví nic. Všechny zklamal. Všechno je v hajzlu, ale napsat písničku ještě zvládne. Ten chytlavý refrén, který mu zajistil desítky milionů (zhlédnutí na Youtube) je toho důkazem.

A stejně jako on zvládne napsat písničku, já ještě zvládnu dát dohromady debilní článek, i když všechno ostatní stojí za úplný. Když to slyším, tak si prostě sednu ke kompu a něco sepíšu.

Funguje to na sto procent.


Jo, a taky jsem od fashion youtuberek odposlouchal, jak se správně vyslovuje Tally Weijl.

PS: Módě se pravděpodobně budeme věnovat i za týden. Vytvořil jsem svoji první megalimitovanou edici triček. Pár lidí, co znám zlobilo tak moc, že je dostanou k Vánocům. Jestli mě s nimi nepošlou do háje, budu machrovat.

Žádné komentáře:

Okomentovat

ShareThis