čtvrtek 30. října 2014

Robert Sedláček je módní ikona a vzor

Robert Sedláček v úterý předvedl něco výjimečného - osvobodil nás. To jak a od čeho nás osvobodil je záslužné a hodné následování. Jestli za to příští rok nedostane státní vyznamenání, budou nechápavě kroutit hlavou a lomit rukama. Tak moc se vyznamenal.

Robert Sedláček v úterý na oficiálním ceremoniálu přebral státní vyznamenání v mikině. Na nejvýznamnější státní události se vzepřel dress codům, etiketám a konvencím. Vytvořil precedens. Na události, na které jsme dosud museli chodit ve svém nejlepším oblečení – nepadnoucím obleku, na který se práší od maturity – už nadále můžeme chodit v druhém nejlepším oděvu – vytahané teplákovce plné žmolků. To je dobře. Oblek z elegána nikoho nedělá. Když na sobě nemáte Pradu, je lepší přijmout pravdu. Díky, Roberte, za kuráž ukázat nám to!

Zásluhy na této přelomové emancipační události nesou i zaměstnanci prezidentské kanceláře, kteří při těchto událostech mají pravomoc kohokoliv nepatřičně oblečeného vytáhnout za uši z Vladislavského sálu a v předsálí ho vyliskat za poplivání významného státního ceremoniálu. Díky i vám, vážení!

Strašně si toho cením. Sedláčkův akt a jeho legitimování ze strany Hradu beru za své. Novou normou se budu řídit. I já teď budu všude, kam jsem dosud chodil ve společenském, chodit v civilním. O to více, že moje babičky už jsou pokročilého věku a nejsou při síle. Když mě inzultují za to, že dělám ostudu, nepošlou mě rovnou na krchov, ale na akorát na jipku. S tím už se dá žít…

Nemějte Roberta Sedláčka za nevkusáka. Stojí na správné straně dějin. I on bojoval proti vlajkové lodi módního nevkusu – hnusným, o číslo větším oblekům, ve kterých jsme my, elegancí nepolíbení muži, nuceni dělat parádu. Akorát dějiny rozhodují ve prospěch lidu a ne akcionářů firem vyrábějících kvalitní produkty. Je to podobný případ, jako když bojovníci proti diletantskému kulinářství zlikvidovali Babicu a na jeho místo nastoupila lidu ještě bližší gastronomická disciplína kreativní dojíždění zbytků reprezentovaná Laďou Hruškou.

Režiséři Renč a Sedláček: O kom se bude vtipkovat na Českém lvu 2014 při předávání ceny za nejlepší kostýmy?
Zdroj: Módní peklo ČTK.

Navíc všem, které teplákovka naštvala tak, že na adresu Roberta Sedláčka trousili poznámky o buranství, křupanství a zlínečáctví, bych chtěl říct, že jsou to akorát burani, křupani a zlínečáci. V podstatě se vysmíváte chudým a to není pěkné. Robert Sedláček si za své režisérské dráhy na moc slané vody nevydělal, jelikož na jeho filmy nechodí lidi. Pravděpodobně musel požádat Státní fond kinematografie i o grant na tu teplákovku, co měl na sobě.

Robert Sedláček je hrdina a vzor.

Musíte se na to dívat pozitivně, i když jste si ten přenos pustili, abyste si rituálně zanadávali na adresu Miloše Zemana. Že jo, jak říká mladé české přísloví: „Kdo chce Zemana bít, tomu Zeman dvakrát týdně podá novou hůl.“

Ten očekávaný hejtstorm na Zemana spoustě lidí zatemnil mysl a oni místo celosvětové senzace viděli jenom vnitrostátní ostudu. Tím, že Robert Sedláček dostal v maloměšťácké uniformě státní vyznamenání, z Prahy učinil hlavní světové město normcoru. Fakt, že jo. Za takovouhle událost by v Berlíně nebo Austinu zabíjeli, páč by je to udělalo ještě originálnější a hipsterštější.

Jak říkám, Robert Sedláček je hrdina a vzor. Zasloužil se o emancipaci od hnusných obleků i o dobrou reprezentaci republiky ve světě.

Žádné komentáře:

Okomentovat

ShareThis