sobota 8. února 2014

When solanum hits the fan

Nedávno jsem četl knížku, která zcela proměnila můj přístup ke konci civilizace. Byl to zásah tak mocný, že z doomsayera a alarmisty se ze mě pomalu stává prepper. Za všechno může World War Z Maxe Brookse. Max Brooks ve svém masterpiecu formou orální historie popisuje vznik a průběh zombie apokalypsy. A je to geniální. Čtení s otevřenou hubou. Čistá úžasnost.

Max Brooks také již před tím než napsal moji momentální nejoblíbenější knížku všech dob byl expertem na boj se zombie. Napsal návod na přežití útoku živých mrtvých Zombie Survival Guide a o problematice střetu se zombíkama často přednáší.

Všecko jsem to viděl, četl a začal promýšlet svoji strategii přežití pro případ toho nejhrůzostrašnějšího konce světa – co mít s sebou, kudy vzít roha a jakou vybrat zbraň. Nejhorší bylo, že po zodpovězení každé otázky se vyskytla další pro hrůzostrašnější scénář. 

Můj myšlenkový postup většinou vypadal takto:
  1. Jak vypadnout z Prahy, když se po světě začne šířit nákaza?
  2. Jak vypadnout z Prahy, když se zde překvapivě rozšíří nákaza ve stejný moment jako v metropolích západních Evropy?
  3. Jak vypadnout z Prahy, když stověžatá chytne rychlej overrun a já budu v kanclu na Smíchově a moje cestovní zavazadlo na konec světa a dvě mačety budou doma?
  4. A kde po cestě, sakra, seženu nějaký flapjacky, aby moje soulmate nebyla stejná osina v zadku jako Woody Harrelson v Zombielandu?

Vím, jsou to předčasné otázky, když aktuální stav mých použitelných doomsday preps vypadá takhle:

To ale nebude napořád, znalosti už mám, motivaci taky, plán skoro taky.

Možná mě teď máte za zbytečného paranoika, špatného šprýmaře nebo dokonce za seriozního blbce. To vám neberu, ale vězte, že až v postapokalyptickém světě budou chodit legendy o jistém Dekapitátorovi, který kosí zombíky po stech, tak vy se je ani nedoslechnete, protože už dávno budete mrtví.

PS: Samozřejmě, Dekapitátor budu já. Když teda nějak úspěšně vyřeším ten Smíchov…

Žádné komentáře:

Okomentovat

ShareThis