úterý 4. února 2014

Skon a zmrtvýchvstání mého novoročního předsevzetí

Kolem Nového roku jsem si dal předsevzetí, že budu poctivě jezdit z Prahy do Olomouce vlakovými spoji, na které jsem si s předstihem koupil jízdenku.

To možná samo o sobě zní jednoduše, ale já s tím mám problém. Dal bych sem printscreen stránky s pohybem na mém kreditovém účtu RegioJetu, ale docela se za to stydím. Byla to totiž tak epická celodenní výměna Rezervace-Storno-Rezervace-Storno-Rezervace-Storno-Rezervace-Storno-„Aha, už nic nejde, takže ČD.“, že kdybychom s Jančurou hráli tenis, jsme legendy.

K obskurnímu předsevzetí mě dokopala předvánoční cesta nočním spojem R 443 Šírava. Nějak mi tehdy pro samé chlastání se Samolibou mrchou nedošlo, že vyměnit posezeníčko v LeoExpresu za bestiální grupáč v uličce s půlkou východního Slovenska není ideální způsob navození atmosféry svátků klidu a míru.

Inu, rozhodl jsem se podobným situacím předejít a nakoupil jsem si jízdenky dopředu. Jenomže, jak už to bývá, můj plán vzal pomalý a bolestivý konec. Šéfové ve firmě mi totiž projevili důvěru a počítají s mou účastí na pátečních klíčových poradách. Kvůli tomu padla nejenom moje čtvrteční jízdenka a předsevzetí, ale také moje vlhké progresivistické sny o čtyřdenním pracovním týdnu dvakrát do měsíce. Nezbývá mi holt nic jiného než jet v pátek.

Kvůli tomu, že cenová válka dopravců na trati Praha-Ostrava probíhá spíše ve středu ráno než v pátek večer, jsem odsouzen k cestě s Českými dráhami. To jsem navíc potvrdil zakoupením jízdenky s místenkou. Že jo, takhle v pátek večer jezdit z Prahy… Je lepší mít sezení jistý.

Předsevzetí tedy pokračuje, akorát jsem ho porušil a teď to budu za trest hrát celý trochu víc natvrdo. S jízdenkou ČD sice můžete jet ten den kterýmkoliv vlakem, ale místenka je na konkrétní spoj. Držte mi palce. On se totiž určitě najde někdo, kdo bude chtít jít v pátek večer na jedno. A to je taky taková jednoduchá věc, s kterou mám problém.

Žádné komentáře:

Okomentovat

ShareThis