sobota 15. února 2014

První úspěch přeorientování České republiky na východní trhy

Minulou sobotu jsem se v Lidových novinách dočetl zajímavou věc: „Česká metropole by mohla hostit institut, který by sloužil k podpoře a tréninku demokratů ze zemí s nesvobodnými režimy. Prioritní by byl prostor bývalého sovětského bloku.“. To je dobrá zpráva jak pro ekonomiku České republiky, tak i pro mír na světě.

Demokrati v autoritářských zemích se totiž podporují a trénují k tomu, aby svrhli režim a otevřeli tak důležité trhy pro skomírající západní ekonomiky výměnou za bullshit democracy a dodržování lidských práv po euroatlanticku (Abú Ghrajb, Guantánamo, PRISM, My Lai a tak dále do nekonečna, však to znáte…). Podle dokumentárního filmu Revolution business mají monopol na prozápadní revoluce nějaký borci ze Srbska. Mají školicí střediska, počítačové hry, překládají manuály k revoluci a inkasují obstojný bakšiš od amerických tajných služeb.

Docela blbý je, že ti bouráci ze Srbska pokurvili, na co šáhli: Egypt – nikdo neví. Libye – rozmrdaná. Sýrie – málem lítaly atomovky. Ukrajina – lepší nedomýšlet. Vždyť těm frajerům trvalo celý devadesátý léta a jeden rozjebanej Balkán než svrhli Miloševiče. Kluci neumí udělat revoluci bez toho, aby armády NATO vyprázdnily muničáky.

Proto je spásou pro světový mír, že to snad teďka přeberou Češi. Že jo, tady stálo měsíc postávat na Václaváku před Marks&Spencer v trošku obstojným počtu a bylo to hotový.

Nenásilnou a efektivní revoluci je naučí havlovci, transformaci ekonomiky klausovci. Se nedivím, že s umístěním takového institutu, nikdo nemá problém (Schwarzenberg je pro všemi deseti, všichni ostatní taky, když to nebude stát republiku prachy, komunistům je to šumák.). Je to holt biz pro všecky…

Navíc bude potřeba tady ty demokraty naučit sociální sítě. Na takovou střední barevnou revoluci potřebujete desetitisíce fejkových profilů na sociálních sítích, protože na začátku převratu dost dobře hrozí, že lidem nedojde, proč by se měli nechat mlátit od policajtů. To by byla revoluce v háji. Revoluce se dělají s lidem, nebo to tak aspoň musí vypadat.

Na spravování takového množství profilů lidí odhodlaných změnit režim je potřeba spousty vysoce kvalifikovaných expertů na sociální sítě. Ty to bude muset někdo naučit. Na to nebude stačit jeden místní borec, co vede Facebook e-shopu s násadami na hrábě a blog o kreativitě, ale budou potřeba všichni. Už cítíte, jak se rozbíhá ekonomika?

Jestli umístění institutu v Praze klapne, dávám Lukašenkovi rok. Putinovi dva. Na odprodej zbývajících bitevníků L-159 novým východním demokraciím díky kontaktům z pražského cvičáku nesázím.

Žádné komentáře:

Okomentovat

ShareThis