středa 19. února 2014

Poslední bitva Pussy Riot

Dnes skončil jeden velký příběh. Příběh Pussy Riot. Příběh ¡No pasarán!. Příběh nepřítelkyň státu, o kterých jsme se všichni dozvěděli akorát proto, že byly nepřítelkyně toho správného státu. Jejich cesta byla dlouhá a strastiplná. Od katedrály Krista Spasitele po chodník v Soči. Naděžda T. a druhá míň „poster boy“ riotka zažily velký vzestup a pád.

Bylo to úplně jak v takových těch bijácích, kdy nějaká výrazná osobnost vede lidové povstání. První má úspěchy. Je těžce zkoušená a to jí pomáhá, například když pár členek Pussy Riot zavřete do kriminálu. Taky bodne, když proti vám stojí zloduch jako Vladimir P.

Potom dosáhne těžkého triumfu. Třeba jak riotky pustili z kriminálu. Najde spojence v zahraničí, kteří ve vás vidí perspektivního užitečného idiota jako kdovíkým podplacené americké lidskoprávní nevládky. Spoluprací se stejným nepřítelem v jiných barvách se na ni vysere zbytek původního týmu. To se stalo, když Naděždu T. a tu druhou vykopli z Pussy Riot za dostaveníčko na galavečeru s Madonnou.

No a pak je před ní ta poslední bitva. Dá dohromady armádu a vyrazíte proti nepříteli. Zkušený bardy, co to viděli trochu jinak, nahradí vysoce motivovaným mladým kanónenfutrem. Nepřítel je připravený na všechno. Ví, že jeho popularita doma i ve světě spočívá v tom, že umí dělat pořádek a zatíná tipec všem těm sodomiím – homosexualismu, dalajlámismu a taky pussyriotismu. Musí potvrdit, když se všichni dívají.

Totálně je rozseká jako dneska Naděždu, věrnou sidekičku a jejich partu dneska v Soči:

Byl to masakr. Žádný sraní. Pepřák do ksichtu. Bičem přes záda. Kytaru do odpaďku. Chceš bejt nepřítel státu, tak tady máš přes držku.

Předpokládám, že Vladimir P. nenechá Naděždu T. rozčtvrtit a nerozešle části těla do království jako výstrahu, jak se stalo Melu Gibsonovi v tom bijáku, kde vystrkoval zadek, ale tenhle příběh revolty skončil. Titulky. Konec. Doufám, že Amíci nenatočí debilní remake.

Han pasado.

Žádné komentáře:

Okomentovat

ShareThis