středa 5. února 2014

Olympiáda bude stát za úplný

Poslední dobu se šíří zvěsti, že zimní olympijské hry v Soči budou stát za hovno. Dneska v televizi říkali, jak je to tam všecko nedostavěný a ani trávu tam nemají ještě natřenou na zeleno. To je docela divný, když uvážíme šuškandu o celkovém účtu za tu čtrnáctidenní lyžovačku a nějaký bruslení ve výši padesát miliard dolarů.

Já té ceně samotné samozřejmě rozumím. Osobně si myslím, že tu cenu nemůžou chápat jenom lidi, co nejsou schopní rozpoznat kvalitu a uvědomit si, že kvalita něco stojí. Lidi, kteří nerozpoznají rozdíl mezi devítikarátovým a dvacetičtyřkarátovým zlatem, by prostě měli držet o Soči hubu. Neví, o co jde. Všichni ti bafuňáři, byrokrati a majitelé stavebních firem, co vyšmelili hry v Soči, přece nebudou mít sejfy plný nějakého obarveného zgarbu pro chudé, mají tam krásný pruty z ryzího zlata. Jasný jak facka.

Navíc, jak se říká, že se v Soči promrhaly prachy úplně na všem… Není to pravda. Mohlo to stát ještě větší balík, ale Rusům se na poslední chvíli podařilo znatelně ušetřit na kapřících pro rozhodčí za protěžování domácích reprezentantů a největších konkurentů z řad zahraničních sportovců. Stačilo, aby FSB poslala tichou poštou zprávu, že „islamističtí teroristi“ odkráglují každého, kdo bude stát ruským sportovcům v cestě za zlatem. A tohle je prosím pravda. Podívejte se na soupisku českého hokejového týmu. Hadamczik evidentně na základě téhle výhružky nominoval.


Takže vážení, největší průser na Soči není, že olympijský areál stojí to, co jeho váha ve zlatě, ale fakt, že většina těch sportů, v nichž se bude soutěžit, je strašná nuda.

Žádné komentáře:

Okomentovat

ShareThis