pondělí 3. února 2014

Měření nálady na škále Amerikán/Dobytčák

Dneska jsem vymyslel super způsob, jak změnit svět a přitom se moc nenadřít, ale o tom si přečteme jindy. Už v pátek jsem si totiž poslechl jednu písničku, která mi něco připomněla, a i když je to asi méně zásadní, tohle vyprávění má přednost.

Spotko mi psalo, že podobná kapela jako kucí z New Politics (Mimochodem, všichni si je pusťte, regulérně to jsou noví The Subways. Sice nemají basačku, ale jejich zpěvák umí cool taneční kroky. Taky mají dobrý písničky o Harlemu, Berlínu a Kodani. Protočte to, než je bude nutný nenávidět.) jsou i nějací American Authors. Jejich písnička Believer mi připomněla dávnou hitovku I Feel So od Boxcar Racer.

Není to podobné tím, že by jedni druhý vykrádali nebo to bylo podobný nějak jinak. Podle mě to zpívá stejnej Johny Pětilůzr, akorát jednou je na vrcholu instantní mánie a podruhé má svou temnou hodinku. Believer je juchání, spoko, pandy a přesvědčení, že svět půjde zachránit láskou. I Feel So to je nasrání, out of spoko, přejetý ježečci a uvědomění si, že svět je v hajzlu, ale nějaká záminka k házení molotovem by bodla.Nebo ne? Každopádně, já ode dneška budu hodnotit svoje nálady na škále Amerikán/Dobytčák na počest obou kapel a jejich Another Loser Anthems.

PS: Jestli vás zajímá, zda jsem si dneska dal „top of the world" Amerikána nebo „give me some gasoline" Dobytčák, vezte, že to byla „Normálka… Jako vždycky... Znáš to…“.

Žádné komentáře:

Okomentovat

ShareThis