neděle 2. února 2014

Light ‘ov up

O víkendu jsem se sešel se svými ústeckými přáteli nad skleničkou a následně i pod stolem. Večírek probíhal v poslední pražské čtvrti, kterou nám teďka Česká televize prostřednictvím seriálu První republika prodává jako nejvíc cool pražskou čtvrť a super místo k životu. Naše večerní povídání a ranní hledání ztracené důstojnosti však rámovalo místo jiné – Obchodní centrum Chodov.

Proti obchodním centrům nemám principiálně odmítavý názor. Oceňuji, že díky velkému množství obchoďáků ve městech, existuje hustá síť veřejných záchodků zdarma, která poskytuje komfortnější čůrání než chátrající fabriky, co by tam byly místo nich. Nelíbí se mi však, když nějaký OC místo toho, aby pomáhal s uspokojením nejchoulostivějších potřeb, má efekt opačný – je vám z něho k posrání.

A to prosím Choďák činí. Šikovný centrum, který krutopřísně šetří tak potřebným místem na sídlišti tím, že jak lávka překlenuje čtyřproudou silnici. Důmyslná organizace vnitřního prostoru dovolila developerům nasrat dovnitř nebývalý množství butiků a jinejch ždímaček peněženek takovým efektivním způsobem, že se v tom nemůže nikdo vyznat.

Příště, budu radši hodinku mrznout při čekání někde venku než souhlasit s tím, že se potkáme u kšeftu, ve kterém váš kamarád pracuje, a bloudit tam jak v Knóssosu… Hele vážně, jediný co tomu chodovskýmu labyrintu chybí je Minotaurus.


Jediné pozitivum OC Chodov je, že neprzní hezký slova jako „park“ nebo „galerie“, což mají jiný nákupáky ve zvyku.

Žádné komentáře:

Okomentovat

ShareThis