pondělí 10. února 2014

A vám se jako ty akustický záznamy vypalovaček na Youtube líbí?

Jelikož trávím většinu svého volného času někde mezi Spotify a Youtube, velice mě mrzí, že v poslední době dochází k inflaci živých videí vypalovaček, které kapely hrají akusticky. Jestli trávíte večery podobně jako já, asi už jste si všimli, že když se chcete podívat jak moc badass dává dotyčná kapela svou největší vypalovačku, často najdete v nějaký slušný kvalitě akorát akustický záznam.

Dostane písničku v její nahotě. Jenom, když je na place zpěvák drnkající na kytaru a zbytek kapely, která tam sedí a do něčeho klepe, dozví se, jak píseň působí bez moderních pozlátek nebo podobný vysvětlení. Jako, když je to nějaký brečení, není problém, ale když je to hymna k tanci i poskoku? Nasrat.

Ještě se to dá skousnout, když to borci hrají v nějakým zapadlý prodejně desek na krabici s ruským new ravem nebo jinýma ležákama, ale když to je to nahraný na několik kamer, kapela je na pódiu a celá zadní strana stage je polepená movitými sponzory? Proč je to proboha nenechají zahrát normálně?

Nechápu to. Když mám vypalovačku, tak snad chci vystihnout, jaký to má koule. Když jsem movitý sponzor, chci ještě větší odpich – vezmu kapelu, ohulím zvuk doprava, najmu nějakýho DJ, ať zintenzivní hitovost beatem, a přihodím vyčichlého rappera, který dá mezi druhou a třetí slokou nějaký rapování s jednou dvěma tvrďáckýma hláškama. V žádným případě ty vypalovačky nekastruju.

Anebo on opravdu někdo chce vidět, jak kapela s tak silným příběhem jako AWOLNATION* a takovou megavypalovačkou jako Kill Your Heroes předvádí něco takovýho?


Vždyť to ani není akustický, jenom podrobený kolposkopii lešenářskou trubkou. Fuj tyvole.

Až já budu zvát kapely na nějaký besídky, tak jejich největší hit bude stejnej náser, jako když se borci z Florida Georgia Line spichli s Nellym nebo Nicki M. vysamplovala The Big Pink. A do publika zaplatím Taylor Swift, ať na to tančí. Takhle má totiž vypadat vypalovačka naživo…

*Jestli nevíte, tak jejich silný příběh spočívá v tom, že ofiko videoklip jejich megahitu Sail zhlédlo 21 milionů lidí, zatímco fanouškovské video má zhlédnutí 95 milionů.

Žádné komentáře:

Okomentovat

ShareThis