neděle 26. ledna 2014

What an incredible smell you’ve discovered!

Stát se členem klubu veganů s sebou přineslo i jeden ojeb, který jsem nebral v potaz a poněkud mě zaskočil. Být veganem znamená totiž používat i bezzvířátkovou kosmetiku. Můj sponzor mě utěšil tím, že není vůbec žádná prasárna současné přípravky dopoužívat, ale že pak by nebylo blbý, kdybych se příště poohlédl po přípravcích, co mají na obalu takový véčko. Ulevilo se mi, ale jen na chvíli, páč mi záhy došel deodorant.

Výprava za cruelty free šplícháním do podpaží vůbec nebyla tak hrozná, jak jsem očekával. Měli tam jenom jeden. Uspořil jsem tedy půl života a nervů, co by mě jinak vybírání deáče stálo.

Horší bylo, když jsem k tomu čuchnul. Víte, jak jsou všechny pánský kosmetiky vždycky akční, adorující rychlost, sílu a všecky ty jiný věci, které Walter Benjamin vyčetl z futuristických manifestů a podle nichž v důsledku fašismus estetizuje politiku, že jo? No, tak tady ten veganšplích mi spíš připomněl dědu.

Jednak tím, že to vonělo nejrůznějšími travinami a člověk tím jde cítit, když si dá rychlýho šlofíka na louce při práci na poli. Tady ty pauzičky pod jabloní děda jako celoživotní zahrádkář často provozoval. A taky to vegan bio vonědlo smrdělo jak vyčichlej Diplomat, což byla dědova slavnostní voda po holení. Používal ji při cestách do Olomouce na Flóru, když se jel hrdě mrknout na svoje jablka, která přijali do soutěže o nejlepší jablko.

Když jsem se s novým postřikem proti smradu sžil, přišlo něco, co jsem nečekal. V práci čekám, než mi kávovar udělá kafe. Přijde kolegyně a zvídavě se otáže, čím to voním. Z její řeči jsem vycítil takový to „Znám všecky vůně světa, ale tohle mi nic neříká.“, takže jsem se rozhodl zamachrovat a než jsem se na svůj přednes načepýřil a odhrbil, dodala: „Aha, hospodou.“. Skoro, no.

Žádné komentáře:

Okomentovat

ShareThis