úterý 28. ledna 2014

No mother ever dreams that her son grow up to be a blogger

Dnes je, tedy včera byl, Den obětí holocaustu, což je předpokládám pro vás další Den něčeho. Já toto datum připomínám na stejné úrovni jako 1. máj, 13. srpen a 17. listopad nejen kvůli dojemnému prožitku při sledování Schindlerova seznamu, ale především kvůli antifašismu z přesvědčení a taky díky tomu, že jsem 27. ledna 2007 začal psát svůj první blog.

Zatímco tehdy bylo blogování na výsluní, nyní je spíš na ústupu. Místo blogování nahrazují výspy nezávislýho žurnalismu, za který se platí. Tehdy to byli bloggeři, dneska jsou to činitelé ve veřejném zájmu zvučeného jméno placení od pár die hard fans. Já to tak daleko nedotáhl, takže pořád píšu na internet nějaký fóry ze života v naději, že se někdy naučím psát a taky že budu monetizovat nebo aspoň se dokopu k tomu bojovat za svou věc.

Přestože jsem lempl a flink, pořád neztrácím naději. Že jo, seriál Smallville, ve kterém se Clark Kent deset sezón dokopával k tomu stát se Supermanem, nás učí, že čím máte delší coming of age máte, tím větší jste superhrdina. A já teď otevírám osmou sezónu (V osmé sezóně Clark battlil Doomsdaye, což bylo hodně heavy…). Za pár sezón to taky budu točit na úplně jiným levelu a zachráním svět.

Neztrácet naději je důležitý. Třeba já jsem dneska, i když nepředpokládám, že k výročí blogování, dostal klíče od všeho, kromě internetu. Ráno jsem dostal klíče od práce. Večer mi volá můj teenage hrdina, který dělal na tý jedný věci, kterou když cituji, tak nikdo neví, co cituji. Říkal, ať zítra dojdu, že pořešíme nějaký byznysy.

Už teda musím získat akorát ty klíče od internetu. A sebevědomí. A taky schopnost nepovažovat každou malou blbost za to, že jsem dostal klíče od všeho, že jo.

Žádné komentáře:

Okomentovat

ShareThis