pondělí 6. ledna 2014

Jak se stát úspěšným metalistou

Dneska ráno v Olomouci na nádraží kupuju lístek na jednu z nejsmutnějších vlakových linek roku – tu, co vás odveze od vánočních svátků do nového roku – a koho nevidím. Kennetha. Spolužáka ze střední.

Vyměníme si nějaký zdvořilostní fráze a já odpálím onu těžkotonážní otázku, zda se svým metalovými písničkami již prorazil za hranice okresu. Tehdy jsem si to neuvědomil a čekal negativní odpověď. Jenomže metal nesleduju, takže je dost možný, že jeho kapela je big in Japan, měli nejlepší koncert na Masters of Rock a tu májku s rohlíkem, co jedl, mu dal nějakej bezďák jako dík za epický muziky.

Kenneth mě místo rychlého „Ani piču, pořád jsme zakopaný v Olo.“ uvedl do problematiky, jak se stát vyhlášeným metalistou v rámci České republiky. Nestačí se naučit hrát (jak se naučil v první kapele). Nestačí ani nechat si narůst démonickou bradku (jak si nechal narůst v druhé kapele). Nestačí mít ani disciplínu (jakou ho naučili ve třetí kapele). Klíčem k tomu stát se úspěšným metalistou je být Aleš Brichta.

Takže chudák Kenny porád kope místní ligu a na Mástry se jezdí akorát ožrat. To je škoda. Kenneth uměl vždycky dobře anglicky. Ten by se neztratil ani v Přerově...

I když je pravda, že mu křivdím. Kennethova kariéra překročila hranice okresu! Zrovna jel na šichtu do Zábřehu.

Žádné komentáře:

Okomentovat

ShareThis